Serkan Taranoğlu
Yükleniyor...
Taranoğlu ve Atabek devrede. Aile’ye doktor yollandı

Taranoğlu ve Atabek devrede. Aile’ye doktor yollandı

Makedonya’da koronavirüse yakalanan Sakaryalı berber Cüneyt Aktaş ve ailesi için, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakaryalı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek devreye girdi. Aileye konsolosluktan doktor yollandı, Türkiye Makedonya Büyükelçiliği ise konuyu takip altına aldı.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yaşayan Sakaryalı Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti ile 10 ve 11 yaşlarındaki çocukları korona virüs şüphesiyle hastaneye başvurdu.

Çift ve çocukları için yapılan testler pozitif çıktı.

Akciğerinde rahatsızlık bulunan ve tansiyon hastası olan Cüneyt Aktaş, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle tekrar hastaneye başvurdu. 

Hastanede tedavi altında tutulan baba Aktaş duyduğu endişeyi dile getirebilmek adına cep telefonuyla video çekerek yardım istedi.

Aktaş ailesinin yardım çağrısı sonucu devreye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakaryalı Danışmanı Serkan Taranoğlu devreye girdi. Görüşmeler yapan Taranoğlu, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ile korrdineli bir şekilde aileye konsoloslukta görevli doktor gönderilmesini sağladı. Ayrıca konuyla ilgili olarak Türkiye Makedonya Büyükelçiliği bilgilendirildi. Elçilik ailenin durumunu takip altına aldı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.